| anonim_4396 a întrebat:

Profilul economic e destul de greu? Adica se face matematica grea? Sau e mai usoara, din cate am inteles e M2 dar unii spun ca se face foarte multa matematica si e foarte greu, ceea ce ma cam sperie laughing
Adica se face foarte multa matematica dar atata timp cat nu e foarte grea de ce ar fi rau, nu?
Deci intrebarea finala, e greu sau nu profilul economic?

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Tu vrei sa inveti carte sau nu? Ce vrei sa te faci in viata? Du-te la Mate-Info intensiv sa vezi acolo matematica pe paine. Depinde si de elev, pentru unii M1 e foarte usor pentru altii M3 este foarte greu. Daca tie iti e frica de matematica deja si nici nu ai intrat la liceu, clar o sa te chinui cu M2. Du-te la profil sportiv si dupa liceu o sa scanezi produsele si o sa intrebi CASH sau CARD?

| sierra1 a răspuns:

" e greu sau nu profilul economic?"
e un fel de pepsi cola.

Dacă vrei să faci carte, du-te la mete-info!

| Iunix a răspuns:

Am terminat un liceu cu profil economic.
Se face 3-4 ore de pate pe săptămână ( cred că 3 ore, nu mai țin minte ).
Se face matematică M2 cu o dificultate medie.

M1 = matematică grea
M2 = matematică medie
M3 = matematică uşoară.

Nu e greu.
Depinde destul de mult de ce profesori ai.

| teo530 a răspuns (pentru Iunix):

Scuze că ți-am evaluat răspunsul, voiam să-l evaluez pe al sierei și le-am încurcat. Îți evaluez alt răspuns folositor și inteligent ca revanșă.