| miranda00 a întrebat:

Puteti sa-mi dati si mie idei pentru a descrie o furtuna neobisnuita?

Răspuns Câştigător
| Dเlє๓คTค a răspuns:

Scrii asa : De pe geamul aburit al casei mele, puteam vedea strada pustie. Incet, incet cate-un picur a inceput sa cada din cerul prafuit. Scrii ca furtuna a inceput sa se dezlantuie, fecare strop de ploaie care atingea pamantul producea un zgomot puternic, soarele nu mai izbavea in lupta cu furtuna, strazile erau goale ar taina lor aducea in inimi un sentiment de frica si melancolie.(si mai inventezi tu.bla bla.) si la urma scrii : in cele din urma soarele a iesit biruitor din lupta cu norii grei si amenintatori.etc etc. happy Sper ca te-am ajutat...Papa!