| anonim_2187 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie ce pot iesi daca merg pe mate-info intesiv info, adica ce meserie pot sa-mi aleg apoi daca urmez o facultate tot pe acest profil? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Buricupamantului a răspuns:

Pai poti merge mai departe la automatica si calculatoare, pe partea de calculatoare si poti ajunge inginer programator.

2 răspunsuri:
| Piableu a răspuns:

Eu sunt la mate-info, la liceu. Din Mate-info, dupa liceu, poti intra la absolut orice facultate, printre primii chiar. In informatica sun sute si sute de meserii, asa ca ai din ce alege...eu de exemplu ma specializes in limbaj c++, care este foarte cautat, dar si putin pe web designwinking

| szmotovio a răspuns:

Facultatea de matematica-informatica.sau automatica si calculatoare