| ZaKid a întrebat:

Regretati ca v-ati nascut in Romania?

Răspuns Câştigător
| Omulrational a răspuns:

Asta e relitatea, si eu daca as avea un loc de munca in alte tari cu salariu bun cred ca nu m-as mai uita in urma si as pleca dar asta doar pentru bani pentru ca in tara asta daca esti un om normal esti luat la misto iar cei care fura sunt cei mai bogati si nu au probleme cu nimeni.Pacat,tara asta are un potential enorm chiar daca incet, incet se pierde prin nepasarea autoritatilor.Ai dreptate,nu poti compara Bucurestiul cu Parisul,dupa mine Bucurestiul e unul din cele mai ''infecte'' orase din Europa, fara suparare. Tara asta a ''adoptat'' practic pe tiganii, care mai nou e discriminare sa le spui dupa numele care il poarta de multi ani si trebuie neaparat sa fie numiti rromi...Am vazut mult pe la televizor ca de la un timp nu se mai face diferenta de etnie si au fost numiti chiar de catre unele televiziuni romani,chiar in halul asta am ajuns sa ne identificam prin alte etnii? La fel si cu ungurii,pana la urma o sa obtina Tinutul Secuiesc,ce stat de ras mai suntem si noi? Sa nu ma intelegi ca sunt rasist,dar am ajnus prea jos,suntem ROMANIA,nu RROMANIA, nu UNGARIA! Sunt un fel de nationalist, dar macar eu imi iubesc tara chiar si asa cum e si vreau sa se schimbe ceva spre deosebire de cei care ne conduc.

32 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Daca e vremea lamentarilor, am sa recunosc ca, in mare parte, regret.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Retardatii nu se simt bine nicaieri. Un om normal se simte bine unde s-a nascut.

| DrunkenRat a răspuns:

Imi e indiferent. Iubesc Romania pentru ca e casa mea. Iubesc Egiptul pentru ca e muzeul meu. Iubesc Anglia pentru ca e viitoarea mea destinatie. Nu vreau sa formez grupulete. Adica, lumea e formata din continente si continentele din tari si tarile din orase si orasele din licee si liceele din grupulete de tot soiul. De ce sa fim atat de separati? Iubesc ca m-am nascut pe planeta asta, nu mai conteaza unde.

| Ea a răspuns:

Niciodata. Eu nu sunt o patrioata innascuta. Nu imi iubesc tara pentru munti, pentru ca este frumoasa sau ofera posibilitati. La fel, nu urasc tara pentru nimic. Situatia materiala imi e de ajuns. Exista oameni saraci peste tot. Invatamantul de asemenea s-a alterat in mare parte peste tot. Totusi, oamenii pe care ii iubesc sunt aici. Aici imi este inima, aici apartin. Sunt multumita ca am cunoscut oamenii pe care i-am cunoscut. E adevarat ca ma fascineaza tot ceea ce tine de alte popoare, dar nimic nu ma incanta mai mult decat sa locuiesc aici, cu ai mei.
As fi fost multumita oriunde m-as fi nascut. Importanti sunt doar oamenii din viata mea.

| wolfy911 a răspuns (pentru Ea):

U ar trebui sa primesti funda big grin

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Sincer nu regret ca m-am nascut in Romania si nu neg faptul ca sunt roman dar pur si simplu e o tara de rahat ca sa nu-i spun altfel daca am ajuns sa-si bata joc de noi francezii de 2 ori la rand.atunci ii clar ca e o tara de rahat si cine ne fac de ras? guvernu cu Basescu si Boc in frunte + romii care sunt mai multi decat romanii laughing Asta a fost parerea mea!

| wolfy911 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Daca ai fi trait in alta tara, te asigur ca ai fi spus acelasi lucru

| Cosminovici18 a răspuns (pentru wolfy911):

Nu prea cred si spune-mi de unde stii tu si esti asa de sigur ca daca as fi trait in alta tara spuneam acelasi lucru? Berlusconi a platit 3000 de euro ca sa aiba o noapte frumoasa cu niste femei iar Boc da 3000 de euro numai pentru 1 km de autostrada!

| ZaKid explică (pentru Cosminovici18):

Berlusconi,o duce mult mai bine decat Boc...
3000 euro pentru el inseamna 1 leu de-al nostru happy.
Boc si Romania sunt JOS!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru ZaKid):

Da asa e! ai dreptate...

| ZaKid explică (pentru Cosminovici18):

Romanul are "N" motive sa plece din tara asta mizerabila.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru ZaKid):

Exact la noi se fura si se cerseste cat pentru toate Europa laughing

| ZaKid explică (pentru Cosminovici18):

Si asta ar fi un argument happy.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru ZaKid):

Mai demult am vazut la stiri ca un pod din Los Angeles a fost distrus unpic si un grup de muncitori s-au apucat sa-l repare si au zis ca le ia 48 de ore sa-l repare ca intr-adevar era un pod mare...si ei au terminat de reparat podul in 22 de ore nici 24 de ore nu le-au luat sa-l repare si la noi numai daca repar un pod mic le ia un an laughing

| ZaKid explică (pentru Cosminovici18):

Am vazut si eu parca ceva din ea...
A mai aratat la stiri "muncitorul" care se chinuia sa doboare un stalp...(in Brasov)...iar altii (nu mai stiu ce nationalitate aveau) au pus in acel timp cu elicopterul cativa stalpi pe munte happy. Inchipuie-ti doar.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru ZaKid):

Da imi inchipui...laughing

| wolfy911 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Pentru ca in toate tarile exista coruptie...asta acopera totbig grin

| Cosminovici18 a răspuns (pentru wolfy911):

Dar in Romania se fura si se cerseste cat pentru toata Europa!

| ZaKid explică (pentru Cosminovici18):

Bine punctat happy

| Cosminovici18 a răspuns (pentru ZaKid):

Mersi...Asta e adevarul despre Romania si nu poti nega nimic!

| mnopqr a răspuns:

Nu, sunt mandru ca sunt roman! big grin Si nu mi-e frica s-o spun!

| JFQ a răspuns (pentru mnopqr):

Asta pentru ca esti un cocalar(Imi dau seama dupa nume: "tr3fla") si probabil asculti numai manele, iti petreci timpul cu tiganasii care se cred 'romani'.
Probabil te uiti doar la show-uri idioate cum ar fi "In puii mei" sau "Iubiri secrete" oh go on.
Sa te uiti tu mai mult pe youtube/la tv, sa vezi ce viata duc aia din America. Romania e cea mai idioata tara, plina de hoti si tigani care daca te iei la bataie cu ei te scuipa in față, pentru ca asa sunt ei, niste scarbosi, iar mie imi e sila sa traiesc printre ei.

%$^%$^$%$%^$%^%$

| heisenberg a răspuns:

Nu, regret ca s-au nascut altii in Romania.

| ynculpatu a răspuns:

Dece as regreta cum a zis tr3fla sunt mandru ca sunt roman

| BiancaDenisa a răspuns:

Nu,nu regret absolut deloc.Imi iubesc tara si iubesc Romania,orasul meu, tot ce tine de aceasta tara, sunt mandra de mine si ca sunt romanca.Nu voi spune niciodata ca regret.Aud,si vad la altii romani ca pleaca in strainatate pentru a-si face acolo un viitor.Nu ii condamn si nu spun nimic dar nici nu ii felicit pentru acest fapt.Desi poate alti fac acest lucru pentru ca toate posibilitatile lor de asi croi un viitor aici au fost consumate si nu a rezultat nimic din ele sau altii o fac doar pentru a spune ca locuiesc sau au cetatenie din nu stiu care tara...indiferent de situatie un lucru trebuie sa il stim cu totii: Sa nu uitat unde ne-am nascut, unde am copilarit sau unde am crescut si sa nu ne uitam locul natal, locul ii care am luat viata!

| WalterWhite a răspuns:

Nu dar as vrea sa plec.

| Omulrational a răspuns:

Cand eram mic eram un patriot fara pereche.Acum nu pot spune ca regret,este o tara frumoasa, dar cum zicea cineva, pacat ca e populata...Nu as da pentru nimic in lume zilele petrecute la aer curat pe la bunici pentru un oras poluat din America spre exemplu.Dar de la ceva vreme ne-am pierdut traditiile, ne-am pierdut oamenii de valoare si ne lasam furati de guvernanti iar in societate ne furam intre noi si suntem rusinea Europei din cauza unor anumiti indivizi de o etnie confundata cu a noastra mai intotdeauna, dar asta e.Pana la urma asta e tara in care m-am nascut si am trait clipele frumoase, si cu bune si cu rele.

| ZaKid explică (pentru Omulrational):

@ Omulrational

Nu cred ca America este un oras "poluat".
Din punctul meu de vedere,Romania,este cea mai mizerabila tara din intreaga lume.
Sa nu mai vorbesc de guvernanti si de politicieni caci mi se vace greata.

Ma repet - "Acum sa recunoastem ( Se compara Bucurestiul cu Parisul? -> Se compara Bucurestiul cu Madrid,Moscova, Viena si cu alte orase?"

NU, din toate punctele de vedere.
Iar salariile din Romania...phoa happy.

Chiar nu ai cu ce sa traiesti in tara asta,fapt ce determina plecarea noastra spre alte colturi ale lumii unde intr-adevar se castiga mai bine.
Cat se zbate romanul pentru un amarat de ban!
Care majoritatea ii cheltuiesc pe mancare si pe ingrijirea copiilor. (romanii cu cap!) caci,sunt oameni care dau banii pe bautura/tigari/droguri care stiu ca nu le priesc bine dar tot continua.
Da...
In general rromi cum spunea unul dintre utilizatorii de pe aici,sunt comparati cu romanii.
Sa va spun de ce suntem atat de asemanati cu TIGANII!
Romanul "prost" este (ca si rromii mai nou) "identificati" prin genul de muzica predominant in Romania si anume "MANEAUA".
Si manelistii sunt tot niste tigani spurcati care incearca si ei sa se faca auziti prin intermediul televiziunii in cele mai multe cazuri.

NU ai unde sa scapi de MANEA!
Maneaua e pretutindeni! (fac aici o paranteza si spun "in Romania! Asta-i Romania)
Ma intreb cateodata, ce le-o place atat de mult acestui gen de muzica? Vaicarelile, plansetele si bocetele acelor nespalati la nunti/petreceri/inmormantari si dansul jegoaselor din buric care incearca sa-si arate formele pe care nu le au!
Am cam luat-o razna laughing Sincer, le-as da numai pumni in gura.
Scuze inca odata rolling on the floor.

| Jigsaw a răspuns:

Mi-e rusine sa spun ca sunt roman din cauza tiganilor.

| ZaKid explică:

Adevarat,guvernul Basescu si Boc.
Francezii parerea mea,aveau toate motivele sa rada de noi,dar nu sa ne ia la misto intr-o maniera de...
Nici eu nu suport rromii ( nu imi pasa daca sunt rasist ) nu pot sa ii "inghit".
Acum sa recunoastem ( Se compara Bucurestiul cu Parisul? -> Se compara Bucurestiul cu Madrid,Moscova,Viena si cu alte orase?
NU.
Nu vi se pare ca toate lucrurile "rele" (crime, sinucideri, trafic de droguri/persoane) se petrec in Romania?
Iar in strainatate 90% dintre persoanele implicate in aceste fapte sunteti de acord ca sunt majoritatea romani?

| ZaKid explică:

@ Omulrational

Nu cred ca America este un oras "poluat".
Din punctul meu de vedere,Romania,este cea mai mizerabila tara din intreaga lume.
Sa nu mai vorbesc de guvernanti si de politicieni caci mi se vace greata.

Ma repet - "Acum sa recunoastem ( Se compara Bucurestiul cu Parisul? -> Se compara Bucurestiul cu Madrid,Moscova, Viena si cu alte orase?"

NU, din toate punctele de vedere.
Iar salariile din Romania...phoa happy.

Chiar nu ai cu ce sa traiesti in tara asta,fapt ce determina plecarea noastra spre alte colturi ale lumii unde intr-adevar se castiga mai bine.
Cat se zbate romanul pentru un amarat de ban!
Care majoritatea ii cheltuiesc pe mancare si pe ingrijirea copiilor. (romanii cu cap!) caci,sunt oameni care dau banii pe bautura/tigari/droguri care stiu ca nu le priesc bine dar tot continua.
Da...
In general rromi cum spunea unul dintre utilizatorii de pe aici,sunt comparati cu romanii.
Sa va spun de ce suntem atat de asemanati cu TIGANII!
Romanul "prost" este (ca si rromii mai nou) "identificati" prin genul de muzica predominant in Romania si anume "MANEAUA".
Si manelistii sunt tot niste tigani spurcati care incearca si ei sa se faca auziti prin intermediul televiziunii in cele mai multe cazuri.

NU ai unde sa scapi de MANEA!
Maneaua e pretutindeni! (fac aici o paranteza si spun "in Romania! Asta-i Romania)
Ma intreb cateodata, ce le-o place atat de mult acestui gen de muzica? Vaicarelile, plansetele si bocetele acelor nespalati la nunti/petreceri/inmormantari si dansul jegoaselor din buric care incearca sa-si arate formele pe care nu le au!
Am cam luat-o razna laughing Sincer, le-as da numai pumni in gura.
Scuze inca odata rolling on the floor.

| Omulrational a răspuns (pentru ZaKid):

Asta e relitatea, si eu daca as avea un loc de munca in alte tari cu salariu bun cred ca nu m-as mai uita in urma si as pleca dar asta doar pentru bani pentru ca in tara asta daca esti un om normal esti luat la misto iar cei care fura sunt cei mai bogati si nu au probleme cu nimeni.Pacat,tara asta are un potential enorm chiar daca incet, incet se pierde prin nepasarea autoritatilor.Ai dreptate,nu poti compara Bucurestiul cu Parisul,dupa mine Bucurestiul e unul din cele mai ''infecte'' orase din Europa, fara suparare. Tara asta a ''adoptat'' practic pe tiganii, care mai nou e discriminare sa le spui dupa numele care il poarta de multi ani si trebuie neaparat sa fie numiti rromi...Am vazut mult pe la televizor ca de la un timp nu se mai face diferenta de etnie si au fost numiti chiar de catre unele televiziuni romani,chiar in halul asta am ajuns sa ne identificam prin alte etnii? La fel si cu ungurii,pana la urma o sa obtina Tinutul Secuiesc,ce stat de ras mai suntem si noi? Sa nu ma intelegi ca sunt rasist,dar am ajnus prea jos,suntem ROMANIA,nu RROMANIA, nu UNGARIA! Sunt un fel de nationalist, dar macar eu imi iubesc tara chiar si asa cum e si vreau sa se schimbe ceva spre deosebire de cei care ne conduc.

| jo_7646 a răspuns:

Nu, e o țară frumoasa, păcat de oamenii care locuiesc în ea, ca sunt cam țărani(uni)! big grin