| ZaKid a întrebat:

Regretati ca v-ati nascut in Romania?

Răspuns Câştigător
| Omulrational a răspuns:

Asta e relitatea, si eu daca as avea un loc de munca in alte tari cu salariu bun cred ca nu m-as mai uita in urma si as pleca dar asta doar pentru bani pentru ca in tara asta daca esti un om normal esti luat la misto iar cei care fura sunt cei mai bogati si nu au probleme cu nimeni.Pacat,tara asta are un potential enorm chiar daca incet, incet se pierde prin nepasarea autoritatilor.Ai dreptate,nu poti compara Bucurestiul cu Parisul,dupa mine Bucurestiul e unul din cele mai ''infecte'' orase din Europa, fara suparare. Tara asta a ''adoptat'' practic pe tiganii, care mai nou e discriminare sa le spui dupa numele care il poarta de multi ani si trebuie neaparat sa fie numiti rromi...Am vazut mult pe la televizor ca de la un timp nu se mai face diferenta de etnie si au fost numiti chiar de catre unele televiziuni romani,chiar in halul asta am ajuns sa ne identificam prin alte etnii? La fel si cu ungurii,pana la urma o sa obtina Tinutul Secuiesc,ce stat de ras mai suntem si noi? Sa nu ma intelegi ca sunt rasist,dar am ajnus prea jos,suntem ROMANIA,nu RROMANIA, nu UNGARIA! Sunt un fel de nationalist, dar macar eu imi iubesc tara chiar si asa cum e si vreau sa se schimbe ceva spre deosebire de cei care ne conduc.

32 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns (pentru ZaKid):

Mersi...Asta e adevarul despre Romania si nu poti nega nimic!

| JFQ a răspuns (pentru mnopqr):

Asta pentru ca esti un cocalar(Imi dau seama dupa nume: "tr3fla") si probabil asculti numai manele, iti petreci timpul cu tiganasii care se cred 'romani'.
Probabil te uiti doar la show-uri idioate cum ar fi "In puii mei" sau "Iubiri secrete" oh go on.
Sa te uiti tu mai mult pe youtube/la tv, sa vezi ce viata duc aia din America. Romania e cea mai idioata tara, plina de hoti si tigani care daca te iei la bataie cu ei te scuipa in față, pentru ca asa sunt ei, niste scarbosi, iar mie imi e sila sa traiesc printre ei.

%$^%$^$%$%^$%^%$