| almaz a întrebat:

Relatii internationale e bine sa absolvesti aceasta facultate? adica sunt multe variante de ales dupa absolvire sau nu? multumesc)

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

"absolvi"! depinde ce vrei sa faci. pe diploma de licenta tot licentiat in stiinte economice o sa scrie. eu am facut turism si era aceeasi ca la relatii.

| almaz explică (pentru Danzell):

Ce are relatii internationale cu stiinte economice? eu ma refer de Relatii Internationale si Stiinte Politice, n-are nimic absolut cu economia...

| Danzell a răspuns (pentru almaz):

Au legatura. in primul an vei face cel putin una din astea. economie, micro/macro economie, marketing, finante, contabilitate.
titlul de pe diploma va fi acelasi, cu specializare diferita.