| Criss_1962 a întrebat:

Rsp rapid... Explica intelesul proverbului : "Ce se invata usor, se uita usor!

Răspuns Câştigător
| Oti a răspuns:

Trebuie sa depui munca in ceea ce inveti si in ceea ce faci. Daca totul faci la repezeala nu are rost si uiti usor ceea ce ai invatat.

1 răspuns:
| ღNameღ a răspuns:

Adica ce inveti fara sa te straduiesti(sa cauti in carti) si intrebi pur si simplu, nu iti mai amintesti alta data, dar daca cauti iti aduci aminte''AAAA! IA STAI ca stiu ca am cautat atunci...'', intelegi?