| AnonymousMLG a întrebat:

Rusia este inca comunista?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum sa nu fie comunista? Uita-te pe acesta defilare si ai sa vezi steaguri rosii cu steaua sovietica si in interiorul ei secera si ciocanul comunist. La inceputul defilarii de la 9 mai 2017 vei vedea drapelul comunist (numai cu secera si ciocanul) in spatele celui al Rusiei. https://www.youtube.com/watch?v=_UHt5dzXQd8

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie nu
in practica... da

| N0xEterniS a răspuns:

Democratie pentru ca liderii sunt alesi, o democratie foarte defectuoasa, deoarece alegerile sunt aranjate. Sa nu mai vorbim de drepturile omului si de libera exprimare.
Se ineaca in Autoritarism/Totalitarism.

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu sunt in comunism, dar nici mult nu mai au.E o democratie combinata cu putin comunism. Puterea pe care o are Putin este una masiva, care la orbit total.Acum in 2018 se spune ca sunt noile alegeri pentru Presedentia Rusiei, desigur ca alegerile sunt aranjate si va castiga Putin.Desi unii spun ca America s-ar putea baga in alegeri(jocuri politice)

| Salontanul a răspuns (pentru Andersen2k18):

'Putin comunism"? Dar drapelul rosu cu secera si ciocanul ce reprezinta? Democratie? Sa fim seriosi!

| Andersen2k18 a răspuns (pentru Salontanul):

Corect,nu este democratie.Dar ce vrea sa faca Putin e o combinatie dintre cele doua regimuri.

| Salontanul a răspuns (pentru Andersen2k18):

E! asta-i alta treba. Si democratiile sunt de mai multe feluri. A noastra-i "originala", de exemplu.

| Andersen2k18 a răspuns (pentru Salontanul):

Vazand parada, imi dau seama de multe asemanari.Rusia totusi e o amenintare pentru orice tara.

| Salontanul a răspuns (pentru Andersen2k18):

Corect!

| AdrianLvs a răspuns:

Rusia este o tara democratica, doar ca din cauza multor persoane care au inca o minte comunista, multi spun ca ea este o tara comunista.

| Salontanul a răspuns (pentru AdrianLvs):

Serios? Si la defilarea de 9 mai 2017 ce cauta drapelul comunist cu secera si ciocanul? https://www.youtube.com/watch?v=_UHt5dzXQd8

| rijkaard a răspuns:

Probabil ca da