| anonim_4396 a întrebat:

S-a rupt macaraua + lantul la bicicleta, am gasit o macara la fel, a mea e cu 9 viteze, si am gasit-o pe asta: Schimbator spate SRAM X4 7/8/9 viteze patina lunga, se potriveste? Si lantul cam cat ar costa si de unde sa il iau?

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai stai asa... de ce s-a rupt, care e starea pinioanelor si a foilor de angrenaj, care era starea lantului? Daca lantul nu e intins si e rupt, scoti zaua rupta (daca nu avea magic link, caz in care iti iei un ml nou si aia e, vreo 10 lei) si il folosesti fara ea. Macaraua e preferabil sa pui una identica. Lanturi gasesti de pe la 30 de lei pana la peste 150. Daca nu e foarte urgent, gasesti si pe Temu. Altfel, arunca o privire pe eMAG si pe la magazinele de specialitate.