| xXFlorinXx a întrebat:

Să spunem ca dăm test la o materie şi pe la sfârşitul orei corectează testele şi crede că eu am copiat şi vrea să îi spun oral ce am scris. Dacă eu nu vreau să spun nimic şi profesoara îmi pune 3 aşa aiurea pe când am scris toată lecția dar nu am vrut să spun oral. Are voie?

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Normal ca are voie, pentru ca daca ea vede ca ai copiat si virgula are voie sa te verifice.
Daca tu ai scris lucrarea e logic sa stii sa spui si oral.

| Adiav a răspuns:

Da te poate asculta si oral, testul scris se alege de multe ori pentru ca nu exista timp pentru a asculta pe fiecare elev in parte, daca ar exista timp suficient, s-ar asculta oral fiecare elev in parte, dar pentru a se termina evaluarea mai repede se alege varianta cu test scris.