| anonim_4396 a întrebat:

La ora de sport am sarit capra pentru nota si cand am sarit mi-a dat 8\9 dar au mai sarit cativa care care au sarit mai rau decat mine si au primit 10. E corect?

Răspuns Câştigător
| PerfectlyImperfect a răspuns:

E ceva corect in tara asta straight face?
Si eu de exemplu am rezolvat 20 de exercitii la mate, toate erau corecte in afara de un exercitiu unde mi s-a strecurat o mica greseala si am luat 6. O colega care are pile nu a facut decat vreo 2 exercitii si a luat 10.
Stai chill, daca e ceva corect in tara asta vei auzi la radio.winking

7 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Ei, aici este problema...In momentul cand vezi, ca esti depunctat in fata altuia mai slab decat tine, intervine demoralizarea, ti de pare, ca tot efortul depus este inutil si nu iti mai vine, sa te straduiesti, ca sa obtii o nota mai mare. Nu poti, sa condamni nici profesorul, poate el a apreciat, ca atunci cand ai sarit tu, nu ai avut tinuta corecta pentru acest exercitiu. Eu nu tin cu "nemtii", dar obiectele cu care pun notele sunt in mana acestora, oare te poti aseza paravan impotriva vantului? Hai, fruntea sus, lupta si ia nota 10 la matematica sau poate vrei sa ajungi profesor de "limba" sport?

| Zenithf a răspuns:

Umm, sunt niste vorbe in popor: "Nu te pune cu prostii", "Cel mai destept cedeaza primul" samd, ce vor sa spuna vorbele astea? Desigur, nu te-ai luat la cearta cu profesorul, si asta pentru ca esti un baiat (sau fata, nu imi dau seama de asta dupa scrishee hee) dar vreau sa subliniez ca, daca vrei sa fi fericit nu pui la suflet nedreptatile, ci le lasi sa treaca precum cel mai destept din propozitie.

| ToxiikGirl a răspuns:

Dupa cum ai spus u nu e corect, Dar poate ca le-a dat 10 pentru ca or fi ridicat piciorele mai sus sau nu au indoit mainile!

| LAlex a răspuns:

Exista doua variante: 1) Profesorului i s-a parut ca tu ai sarit mai prost.
2) Profesorul nu te place.
Bafta la 10!

| TheLegion a răspuns:

Nu, nu este, dar depinde de cum a vazut profesorul. Nota este destul de buna, multumeste-te cu ea, macar nu trebuie sa dai corigenta, app media generala nu se bazeaza pe nota la sport, pentru ca multi nu pot face multe lucruri pentru ca harul lor nu este acela, dar unii care nu s-au priceput la anumite lucruri au ajuns cei mai buni la acel lucru exemplu: Albert Enstein, nu se pricepea la scoala deloc la fizica dar a ajuns cel mai mare fizician al lumii.Deci cu alte cuvinte te poti perfectionawinking. Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elena dar am 10 la mate si romana si...

| KaTtY a răspuns:

Nu e corect dar se mai intampla
poate ai sarit rau si ti s-a parut ca ai sarit bine, profesorul stie cel mai bine