| gheorghesiatat a întrebat:

am si eu o intrebare : ca sa intri la un liceu la specializarea stiinte ale naturii iti trebuie bilingv?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Bilingv inseamna "Care utilizează în mod curent și la fel de bine două limbi." http://dexonline.ro/definitie/bilingv
stiintele naturii inseamna stiintele naturii, daca nu e cu predare intr-o limba straina de ce ti-ar trebui bilingv? cred ca faci o confuzie, exista si sectii de stiintele naturii in sistem bilingv, adica se preda si-ntr-o limba straina, dar nu e asa la toate, nu e obligatoriu sa faci bilingv daca vrei stiintele naturii.