| Guandamera a întrebat:

Sal TPU . In semestrul al 2-lea am sa ma mut de la stiinte ale naturi la matematica-informatica. Avand in vedere ca am media de admitere mai mare decat ultima cu care s-a intrat la mate-info o sa trebuiasca sa dau diferente avand in vedere ca nu schimb profilul, ci doar specializare?(Sunt clasa 9)

2 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Ai facut informatica si la stiinte, nu? Daca da, nu trebuie diferente

| EnglandGB a răspuns:

Ti-am mai raspuns cre. teoretic nu se poate transfera un elev in clasa a 9 a doar din a 10 a (citeste pe edu) dar practic cu pile/bani se poate.si testele la fel se dau fara pile nu se dau cu pile. si se dau la materiile care le faci in plus la mate info fata de ce ai fost inainte de ex:la bi-o chimie ai facut ceva cu stiinte ale naturii ceva specializare iar la mate info face ceva info in pluis no la aia trebuie sa dai testul de evaluare sincer deocamdata nici eu nu stiu cum se da testul si asa dar nu cred ca a picat cineva vreodata un test. si eu trebuie sa dau in sem urmator.