| Guandamera a întrebat:

Sal TPU. In semestrul al 2-lea am sa ma mut de la stiinte ale naturi la matematica-informatica. Avand in vedere ca am media de admitere mai mare decat ultima cu care s-a intrat la mate-info o sa trebuiasca sa dau diferente avand in vedere ca nu schimb profilul, ci doar specializare?(Sunt clasa 9)

2 răspunsuri:
| maddog95 a răspuns:

1 nu conteaza media de admitere...2 nu trebuie sa dai nicio diferenta sau daca trebuie ceea ce nu cred deoarece ambele sectii sunt de real nu va fi grea...

| EnglandGB a răspuns:

Ca sa te muti.trebuie sa ai media din anul precedent mai mare sau cel putin egala cu cea mai mica din clasa, daca esti in a 9 a teoreti nu se poate face transferu numa din a 10 a dar practic se face cu bani.sau pile. diferentele se dau la materiile pe care nu le-ai facut la bio-chimie si le faci la mate info. sper ca te-am ajutat.a aa si, mai trebuie sa ai media 10 la purtare.sa te accepte diriginta si sa ai aprobarea de la director