| ILIoN a întrebat:

Sall. Am nevoie urgent de un sfat. Trebuia să termin facultatea prin 2015. Doar că m-am angajat și am lăsat o balta prin anul 3, semestrul 2. Acum m-am gândit mai bine și as dori să o continui. Am fost la facultate, dar surpriza... nu am fost exmatriculată, desi secretara îmi zisese de anul trecut că va face asta, și nu mă pot inmatricula anul acesta. Ideea e că nu mai pot să aștept încă un an. Ce as putea sa fac? Să termin anul acesta...

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai de ce nu te poți înmatricula acum? Sau trebuia in vara? Dacă mai ai doar un an sau doar un semestru e păcat sa nu termini totuși. Măcar te duci și îți dai examenele alea și îți faci proiectul de licența. Bănuiesc ca facultatea asta durează 3 ani...

| missfatadelatara a răspuns:

Pai dacă nu poți aștepta, termina!

| ILIoN explică:

Pai asta vreau. Să o termin. Dar nu pot sa mă înscriu acum în an universitar. Nu că nu vreau.