| SakonSIUkon a întrebat:

Sall,eu vreau sa ma inscriu la facultatea de litere anul acesta si vreau sa aleg romana-engleza.Intrebarea mea este daca pot alege si limba germana pe langa acestea fara sa dau examen la germana, ci doar la engleza si romana.

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Eu zic sa mergi pe studiul limbii germane, engleza e prea generalizata ca folosire si o poti invata in particular, singur.
Pe de alta parte, daca nu ' te tine ' sa dai examen la germana, poti merge pe romana - engleza si germana s-o studiezi in particular.

| corolav a răspuns:

Cu engleza și germana s-ar putea să te descurci.
Cu româna... stai prost.
Nu știi să scrii românește!
Doar dacă „litere" înseamnă acum că acolo vei învăța și literele ( ca la abecedar) și cum se scrie corect românește.
Hai, pa!