| Florinmariusmircea90 a întrebat:

Sall
Ince clase e olimpiada la bio

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Olimpiada de Biologie se susţine la clasele 7-12, vezi linkul :
http://www.edu.ro/index.php/articles/22200

www.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=20088

Toate cele bune.

| Cloudx3 a răspuns:

Este in clasa a7-a olimpiada propru-zisa, in clasa a 8-a este concursul,, Stiinte pentru juniori" care include si biologia, de la liceu iar sunt olimpiade propriu-zise. Mai sunt concursuri de genul: Descopera o lumea sanatoasa, Sanitari priceputi
Dar, exclusiv pentru biologie este la a saptea, si de la a noua in sus( la a opta nu este).

| Smile0212 a răspuns:

Din clasa a 7 A. funda?