| Anq209 a întrebat:

Sall, prieteni; vreau si eu o definitie pentru familie(nu din DEX, ceva mai poetic)Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Kaeden a răspuns:

Familia este primul grup din care face parte o persoana si este format din 2 sau mai multe persoane care au anumite trasaturi comune

2 răspunsuri:
| Millanteria a răspuns:

Buna.
Familia-un grup social format din mama, tata si copiii acestora(mai pot face parte si bunicii, unchii, nepotii)
Familia-prima scoala a copilului big grin
Familia- o persoana sau un grup de persoane care au legaturi de sange prin casatorie, adoptie.
Eh, mai sunt si tipuri de familii dar e mult de povestit! happy
Aceste "definitii" mi-au venit acum, pe loc in minte.
Pa, pa!

| Ralu20 a răspuns:

Familia este primul tren din viata noastra efemera care ne duce pana la peronul mortii. Familia si membrii ei traiesc in armonie si in iubire reciproca.