| Liviu781 a întrebat:

Acum trec in semestru II din clasa 8-a, ce liceu mi-ati recomanda ( din Bucuresti ) care sa nu se puna accent pe matematica ( daca s-ar putea deloc ) pentru ca 2 ani nu am facut matematica si imi e greu sa recuperez chiar si cu meditator deci imi spuneti numele liceului si cam pe unde ar fi ( de preferabil aproape de Cora Pantelimon )!

3 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Buna, du-te la orice liceu pe profi de filo, la filo faci numai romana si 2 ore de mate pe saptamana, iar la 2 ore de mate pe saptamana, nu se chinuie niciun profesor sa faca mate cu voi. tongue

| Miky69 a răspuns:

Salut!
Nu sunt din Bucuresti dar ca sfat, un liceu care sa nu puna accent pe matematica ar fi : Sportiv sau cauta un liceu cu sectii de filologie ( unde se pune accent pe limbi straine, gen : engleza, germana, franceza, spaniola, latina. depinde de liceu)

Filo gasesti la :

Colegiul Naţional "Gheorghe Lazăr "
Colegiul Naţional "Sfântul Sava "
Colegul Naţional "Mihai Viteazul"
Colegiul Naţional Bilingv "George Coşbuc"
Colegiul Naţional "Grigore Moisil"

Licee sportive :

Colegiul national Emil racovita inot(fete,baieti) polo in apa,sarituri in apa,tenis de camp
Mircea Eliade si asta are multe tenis,volei lupte, hanbal, scrima etc
Aurel Vlaicu/baschet, rugby(baieti)
anghel Saligny are de toate baschet, handbal, volei badminton et sunt multe
Benjamin franklin/fotbal(baieti) volei(fete)
Octav Onicescu/atletism
Media/handbal(fete)
Mihai I/volei, fotbal(baieti)
traian(fotbal)

Bafta!

Răspuns utilizator avertizat