| DanutMocanu19 a întrebat:

As vrea ma orientez catre un liceu militar. Pot face traseul in 55 secunde din 1:40 iar cu media generala pana acum in clasa a 8a peste 9, ramane de vazut la examene....dar....mrg. Totusi am auzit multe pareri cum ca liceul militar nu se merita, pentru ca acolo te trateaza ca pe un vierme si chestii....si ca mai bine ai face un liceu oarecare apoi te duci la academie. Mrg, as vrea sa stiu de la cineva care stie sau este informat bine despre acest lucru daca asa este, sau daca nu, atunci cum. Avantaje, dezavantaje...
Multumesc Mult!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am facut liceu civil si apoi am mers in armata. E mai bine asa. Nu-ti pierzi toata copilaria si tineretea. Chiar ca pe un vierme nu te trateaza dar te invata cu greutatile vietii de militar. Si, apropo! Nu se zice "Se merita" ci "merita".

| Bandit06 a răspuns:

Salut, si eu sunt inscris anul asta la liceu, pe 15 am probele, da-mi cerere de prietenie pe facebook. Costel Msc