| PaulMPIC a întrebat:

cand se fac inscrieri la licee filiera tehnologica?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Calendarul admiterii la liceu 2014, pe scurt:
26-27 mai: înscrierea pentru susţinerea probelor de aptitudini/limbă modernă 28-30 mai: susţinerea acestor probe 1-7 mai: publicarea şi transmiterea broşurilor de admitere la liceu 2014 4 iulie: afişarea mediilor de admitere ale elevilor şi a ierarhiei pe judeţ
4-8 iulie: completarea de către elevi şi părinţi a opţiunilor (liceelor dorite) în fişele de admitere
15 iulie: repartizarea computerizată de către Ministerul Educaţiei - etapa I
16 iulie: afişarea rezultatelor repartizării computerizate la şcoli, licee şi online (admitere.edu.ro)
17-25 iulie: depunerea dosarelor de înscriere la licee
16-31 iulie: a doua etapă a admiterii la liceu (pentru cei rămaşi nerepartizaţi după etapa anterioară)
1 august-8 septembrie: a treia etapă a admiterii la liceu (pentru cei rămaşi nerepartizaţi după cele două etape)

2 răspunsuri:
| andrei2725 a răspuns:

20-30 mai

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Înscrierile la această "filieră" se fac deodată cu înscrierile la celelalte licee/profile/specializări!

Vezi "Calendarul admiterii" la linkul :
http://www.google.ro/......http?/url

Toate cele bune.