| horgosgaby65 a întrebat:

Cel mai bun mod de a invata definitii, teoreme, formule etc.

Răspuns Câştigător
| LowDzz a răspuns:

Daca ai de invatat mai multe citeste una de 2/3 ori apoi repeto fara caiet de 2/3 ori apoi citesteo pe a 2 de 2/3 ori dar cand sa o repeti pe a 2 intai repeto pe prima apoi pe a doua fara caiet..iti trebuie o memorie buna.

3 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

Cea mai buna metoda e sa nu le inveti pe de rost.Le deduci sau faci multe exercitii.

| marciana a răspuns:

Practica sau sa ai memorie fara sa inveti(adica asculti in clasa, intelegi si ti minte).

| andreeqw a răspuns:

Astea nu se tocesc pur si simplu... le inveti facand exercitii. cu creionul pe hartie, ceva de genul. daca le tocesti le vei uita plus ca nici nu vei sti sa le aplici daca le vei toci. nu trebuie sa le stii motamo ci trebuie sa inveti doar sa le aplici. daca stii sa le aplici definitia vine pur si simplu. parerea mea, acum fiecare face ce stie.