| Phony a întrebat:

.. Imi poate spune si mie cineva cativa fizicieni celebri ce au avut contact puternic cu religia? (in afara de Albert Einstein) Imi trebuie ceva interesant nu doar ca a fost credincios ceva mai mult de exemplu ca a fost ucis din cauza ca avea o anumita religie sau ceva de genul. Merci anticipat :3

2 răspunsuri:
| JustaLittle a răspuns:

Stiu ca nu e fizician, daar Pitagora si-a format propriul cult religios cu reguli stricte ( Pitagorism)