| ionut2013boss a întrebat:

ma ajutati si pe mine la fizica sunt clasa a 6, am nevoie de transformari, probleme, grafice cat mai multe... Dau

3 răspunsuri:
| 01rukia01 a răspuns:

Da si eu am nevoie de google si wikipedia pentru minte.descurca-te cere ajutor de la colegi tu te astepti ca va sta cineva sa-ti explice tot? nu prea sunt cunoscatori de limba chineza pe aici

| Salcudean_Cristi_1994 a răspuns:

SI eu sunt tot pe clasa a 6-a si maine dau test din asta.Transformarile la patrat sunt inmultite si inpartitte cu 100 mai precis adaugi 2 de zero.de exemplu 1 m patrat 100 dm patrati, iar ca sa aflii multiplii adaugi zero dupa firgula. La metri cubi ii tot la fel numai ca cu 1000 adica adaugi 3 de zero Bafta! Asta e tot ce stiu!