| DanielVălean a întrebat:

Sall TPU, maine este premiera la mine la scoala, si am o nelamurire. Semestrul acesta am participat la o olimpiada si am ajuns pe judet, avand locul 2. La premiera va trebui sa imi dea ceva medalie doamna profesoara care m-a invatat la acea olimpiada, imi va da ceva? Ca sa stiu daca sa ii cumpar si ei un buchet de flori... Va rog ajutati-ma. Funda ca intotdeauna.

Răspuns Câştigător
| 1Voineoska1 a răspuns:

Nu iti face griji! Normal, nu se dau medalii pentru olimpiade, nici daca ajungi pe locul 1 pe municipiu! Cel putin, asa stiu eu, nu am auzit cazuri in care sa se dea medalii. Poate sa iti dea decat o diploma, si un mic premiu. Dar daca totusi nu esti sigur, ar fi frumos sa fii pregatit cand te vei duce acolo si o vei vedea pe Dansa cu o medalie in mana pentru tine!winking Sper ca te-am ajutat! Funda?

4 răspunsuri:
| lanadelsex a răspuns:

Nu se dau medalii. In cel mai bun caz, primesti o diploma ( a mea a fost trasa la xerox) si raaaar, foarte rar, niste bani. Dar nu prea sunt fonduri. Ai putea sa-i dai un buchet, totusi, din politete.

| Ciggaretto a răspuns:

S-ar putea sa-ti dea o diploma de merit.Ar fi frumos daca i-ai cumpara si ei un buchet cu flori.

| DanielVălean explică (pentru Ciggaretto):

Multumesc pentru sfat.