| anonimromaniaRo a întrebat:

Tocmai ce am dat Evaluarea Nationala la romana si la un exercitiu imi cerea sa spun ce parte de vorbire este ``il``.il este pronume personal si in foaia de examem am scris ca este pronume nehotarat sau pronume personal si aici o sa imi ia raspunsul corect in cosiderare sau nu o sa ma puncteze deloc. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 123lalala a răspuns:

O sa-ti dea mai putin. ceva tot iti puncteaza. fudita?

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Pentru fiecare cuvant aveai un punct. ( e logic, patru cuvinte la un exercitiu de 4 puncte) Banuiesc ca vei primi doar 0.5 din punctaj pentru pronume, respectiv 3.5 puncte daca restul exercitiului l-ai rezolvat corect.

| XsupermenX a răspuns:

Nu cred ca o sa-ti puncteze sad

| positivity a răspuns:

Dacă pe foaie de examen nu ai scris că „îl" este pronume personal, ci ai scris că este doar pronume, se va considera greșit.