| bogdan929 a întrebat:

Sall! Trec printr-o perioada foarte grea pentru mine sunt in clasa a-8-a si acum cateva saptamani am dau un test la mate treaba sta in felul urmator am luat 2 sad si profesorul ne cere testele semnate de parintii si mie imi e frica sa le-o arat ca apoi am mari probleme deci eu cam ce note ar cam trebuii sa iau sa imi iasa macar media 5 dau funda va rog ajutati-ma multumesc, funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai daca ai un 2 trebuie un 8 casa-ti iese 5 (presupunand ca nu vei mai lua o alta nota). Daca vor fi 3 note trebuie macar un 6 si un 7. Nota de la test trebuie sa fie si ea macar 5.

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Oricum o sa afle pana la urma si eu zic sa le spui tu ca altfel va fi mai rau, te cearta prima data ca doar na pune-te in locul lor, muncesc pentru tine iar tu esti praf la scoala. Dupa o sa te ajute, te duci la meditatii si vei trece pana la urma, cel putin in semestru 2 sigur. Incearca sa faci si tu un efort, matematica e usoara cand o intelegi, trebuie sa nu pierzi ritmul mai ales ca dai si examen.

| 1cristian1990 a răspuns:

Spune-le sa iti dea meditatii ca nu te descurci la mate, nu toata lumea are gandire matematica, nici eu nu am...am avut doar 4 la mate dupa care am luat ore si am mai inteles ceva din capitolul respectiv, am dat cate un test si am luat 8 9 9! Succes! Spune-le ca nu te descurci si ai sa iti dai interesul!

| StefanNumeDeCod a răspuns:

Nu prea mai ai scapare, doar sa dai corigenta la mate sau sa iei 10 si 9-8.50

| Drucc a răspuns:

Ai sanse iti spun eu. Cate ore ai pe saptamana, atatea note trebuie sa ai+1. Deci ai putea sa iti ridici media daca tragi putin. Si poti semna tu pe test. Bafta!

| Rodrigues a răspuns:

Te.as sfatui sa le spui parintilor tai si sa te apuci sa inveti.