| Alinn20001 a întrebat:

Sall Vreau sa imi spune-ti si mie ce trebuie sa invat la POSTLICEALA-SANITARA adica cati ani dureaza ce studiez ce imi da sa invat cate saptamani practica cate ne preda si ce SALARIU SE PRIMESTE

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t747889.html
Te pup!

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Mai bine nu te chinui degeaba!
Eu cunosc trei cazuri și după deja trei ani de la terminare nici acum nu au putut să intre în vreun spital.
E mare nevoie de cadre medii sanitare, că au plecat foarte multe pe afară, dar de încadrat...nu se fac încadrări.
Nu pricep ce se vrea în această țară!

| gabytza2013 a răspuns:

Buna.la o postlicealase face si asistent medical si asistent de farmacie.eu mi.am ales asistent de farmacie.din cate stiu eu ca asistent sanitar se face 3 ani si aveti saptamani de practica si de teorie.in fiecare zi trebuie sa te duci.cata carte sti depinde si de scola si de profesori.cam 8 mil se castiga daca ai vreo intrebare te astept cu drag

| Alinn20001 explică (pentru gabytza2013):

Buna buna ai funda add pe mess c_alinionut sa vb

| gabytza2013 a răspuns:

Intra pe facebook si vb ca am probleme cu mess-ul.Gabriella Ionella