| anonim_4396 a întrebat:

Salut All vrei sa ma ajutati cu un lucru: La scoala si profesori si coegi mei imi spun ca sunt cel mai cuminte si acest lucru ma enerveaza toti prieteni mei imi sar in ajutor daca incearca cineva sa ma bata si eu as vrea sa isi dea seama ca nu-s chiar asa de cuminte vreau sa devin mai obraznic mai"rau" as vrea sa nu mai fiu lat drept ca si cel mai cuminte din clasa ma puteti ajuta cu niste sfaturi ce sa fac si cum sa vorbesc? Funda celui mai folositor sfat.happy?

Răspuns Câştigător
| wintage a răspuns:

Nu trebuie sa fi obraznic ca sa nu mai fi luat drept cel mai cuminte.
Poti fi doar putin mai tupeist, in niciun caz sa comentezi la profesori si nici sa te bati. Poti sa fi sociabil si sa te integrezi in orice grup, glumind si luand parte la toate activitatile.

3 răspunsuri:
| KnifeWrench a răspuns:

Pai esti deja pe drumul cel bun. Vorbesti asa cum trebuie!
In curand o sa fi atat de agramat, incat o sa te ocoleasca toata lumea. Spor in continuare!

| Maditssu a răspuns:

Nu stiu de ce vrei asta, nu trebuie ca sa vorbesti urat ca sa stii sa te faci respectat. Eu zic sa iei acest "renume" ca pe un avantaj. Crede-ma ca este mult mai bine sa fii vazut cu ochi buni de catre profesorihappy

| anisoara12 a răspuns:

Daca o sa devi mai rau sau mai obraznic crede-ma ca nu o sa te simti mai bine, fii tu insuti, ce daca esti cuminte ce iti pasa tie ce cred ceilalti prin asta dai dovada ca esti un copil disciplinat si sa stii ca cine te iubeste te accepta asa cum esti, pana la urma o sa vezi ca nu trebuie sa faci nimic o sa treaca de la sine