| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 14 ani, sunt baiat, clasa a VII-a. Vreau sa stiu cateva licee gen Henri Coanda din Bucuresti care sa aiba profile Tehnice de preferat tot in domeniul aeronautic si cateva detalii de exemplu media de admitere, profilele si un link. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În 2014 doar la Colegiul Tehnic de Aeronautică Henri Coandă a fost Filiera tehnologică - profil TEHNIC-Electromecanică, specializare Tehnician instalaţii de bord (avion)!

Vezi "Broşura admiterii 2014" de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Toate cele bune.