| Georgemy2 a întrebat:

Salut, am 15 ani si nu ma pricep deloc la engleza. Cum as putea invata acasa engleza?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.duolingo.com

| Crainstorm20 a răspuns:

Cumpara carti de incepatori sau gaseste. O persoana care stie engleza.
Eu. Stiu f.bine engleza.
O alta varianta e sa joci jocuri video astfel
Inveti mai tot ce ai nevoie!

| xHorrorx a răspuns:

Salut.Filme și videoclipuri multe în engleză...Site-ul LiveMocha te poate ajuta big grin..Succes happy

| EduardMHJKR a răspuns:

Eu stiu sa vorbesc decent engleza practicand-o.Parerea mea e ca engleza o inveti practic nu teoretic, eu am invatat engleza comunicand cu englezii din jocuri video si uitandu-ma la filme cu subtitrare.

| Zedge a răspuns:

Iti zic eu cum am invatat-o si acum stiu engleza destul de bine cat sa port dialoguri si sa stiu sa intreb orice si sa raspund, nu stiu la perfectie dar mai mult de mediu si asta fara mare efort.
Fi atenta in clasa si ia niste ore in particular si pana la urma dupa cativa ani iti dai seama ca ti-a intrat pur si simplu in cap, nu trebuie sa te chinui prea mult, un alt exercitiu bun e sa te uiti la multe filme si sa fi atenta la dialoguri, eu de exemplu acum ma uit la filme fara subtitrari si inteleg 95 % din ce zic. Bafta.

| gabriel87000 a răspuns:

Filme in engleza dar la greu laughing bineteles sa fie si subtritate in romana