| Alexandru6283736 a întrebat:

Salut! Am 17 ani și sunt repetent în clasa a VIII-a. Îmi doresc să îmi continui studiile, dar sunt interesat să aflu dacă pot să mă înscriu într-o școală fără frecvență sau într-un program de a doua șansă. Cunoașteți dacă există opțiuni disponibile pentru cineva în situația mea în Timișoara? Aș aprecia orice informație sau recomandare pe care o puteți oferi. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus trebuia sa te inscrii in cl. a VIII-a tot la scoala pe care ai urmat-o.
In gimnaziu nu exista alta forma decat cu frecventa la zi, programul "A doua sansa: este pentru cei mai varstnici.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai cumva vreun handicap mental care iti limiteaza invatatul?
Fiindca poti beneficia de scoli speciale, care te pot ajuta cu ceea ce ai tu nevoie.

| Cipi1212 a răspuns:

Poți repeta clasa 8.