| BursucDinCluj a întrebat:

Salut, am aproape 17 ani si sunt la liceu de informatica intensiv in Cluj. Oare pe partea asta de calculatoare in afara de programare ce domenii mai sunt? Intreb pentru facultate. Adica sa contruiesti pc uri de la 0 sau sa contruiesti o placa video. Exista asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Osneros a răspuns:

Da, există ambele. Pe lângă, există partea de administrare sisteme: sys admin, net admin, etc. Există suport tehnic, multiple domenii de programare, web design, arhitectură de sisteme / software, etc. Există partea de securitate, etc. Domenii sunt destule.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chiar la cluj este Institutul Politehnic, cu profil de automatizari si calculatoare.
In domeniul industrial (si nu numai) sunt tot mai multe echipamente digitale (robotica, masurari, telecomunicatii, etc.) care apar si se dezvolta in continuu.
Generatia voastra de informaticieni este pregatita pentru dezvoltarea viitorului, care nu se va rezuma la un PC sau o placa video.

Vei avea ocazia sa-ti pui la contributie fantezia.
Arata-ne, de ce esti capabil!winking

| BursucDinCluj explică (pentru Bula):

Mulumesc pentru incurajari esti un om bun

| Bula a răspuns (pentru BursucDinCluj):

Si eu am terminat liceul de informatica la Cluj.winking

| sierra1 a răspuns:

"Adica sa contruiesti pc uri de la 0 sau sa contruiesti o placa video"

electronică/mecatronică - asta se ocupă cu "interiorul" componentelor