| DangerF a întrebat:

Am auzit ca la BAC la filologie se da din romana istorie si engleza si la alegere inca ceva (parca geografie sau logica nu mai stiu clar). Se mai da la altceva in afara de ce am zis?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

La filologie o sa ai competentele orale( la romana, la engleza sau franceza si competentele digitale) si lucrile scrise:
la romana si istorie obligatoriu;
la alegere intre intre geografie si stiintele socio-umane(logica, economie, psihologie, filozofie).

1 răspuns: