| Faruece a întrebat:

Salut,

Am dat BACul la Romana in urma cu 3 zile si din greseala am scris cu litera mica in coltul negru 2 cuvinte: "colegiul national.". Restul cu majuscule. Poate sa mi se anuleze lucrarea sau ceva? Cine se uita si ce face dupa ce se deschide coltul? Mi-e tare frica, mai ales ca am facut chiar bine.

Mersi mult!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Lucrările NU se anulează pentru "greşeli" făcute pe pătratul negru!

În momentul în care se "deschide" acel colţ şi se verifică/notează datele de identificare ale candidatului, lucrarea este DEJA corectată/notată happy
Ceea ce ai scris acolo NU se consideră "semn distinctiv".

Toate cele bune!

| KamaSutra a răspuns:

Nu se va intampla nimic, nu e important ce scrie acolo, adica e, dar asta nu e nicio greseala, bafta maine

| Tinna666 a răspuns:

Nu cred ca ti se va anula lucrarea.coltul se desface dupa corectare.se considera semn doar ce e facut pe partea vizibila..stai linistita si concentreaza-te pentru proba de maine.bafta

| Kettolix a răspuns:

Nu cred ca se intampla nimic. Trebuie scris cu majuscule ca sa inteleaga clar datele tale sa stie numele cum se scrie corect, pentru ca de obicei oamenii pocesc numele de familie, de scoli etc. Stii si tu.

| 0754765863 a răspuns:

Cf