| PoganMadalin a întrebat:

Salut! Am dat EN 2023 la Limba Romana la Gagesti, Judetul Vrancea. Mi s-a luat foaia deoarece am incercuit litere la exercitiile cu a) b) c) d) si profesorii credeau ca e semn si poate sa mi-o anuleze. Am vrut sa le spun ca putem sa incercuim chiar daca nu conta, dar la ei ca nu, ca este semn si mi-au dat alta foaie pe care trebuia sa o rescriu intr-o jumate de ora pana terminam. Eu sunt din Tifesti si maine o sa dau examen la Mate, tot la Gagesti.Doamna noastra de romana ne-a spus ca putem incercui litera chiar daca nu conta si o puneam in caseta ceea ce eu fix asta am facut, dar ei au crezut ca e semn si-asa ca mi-au luat-o si nu eram singurul din clasa caci mai era un baiat care tot a incercuit si el. Nu ii inteleg pe oamenii astia.Noi eram impartiti in 3 sali diferite cu colegii mei. Eu ma aflasem in sala 3 unde acolo erau 10 copii. Profesorii nostri au spus ca avem voie cu sticle de apa (nu mi-am luat) si la un coleg de al meu i s-a luat sticla de suc si nici nu avea nimic pe el scris. Si prostii au aruncat-o la cos. Nu am vazut, am auzit de la coleg. Era bine ceea ce au facut? Daca incercuiam si raspunsul cu tot cu litera, nu eram aici sa va adresez aceasta intrebare.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alt cont? Ai mai postat asemenea intrebari si de pe altul.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Unele masuri sunt mai stricte din cauza posibilităților de a nu copia, etc.
Puteau totuși să confiște sticla colegului tău și sa i-o de a la final, acum dacă au aruncat-o nu ai ce sa faci.
Și da contează și corectorii, bănuiesc ca ori este primul lor an, ori au avut și ei emotii și nu au știut cum și ce sa facă, totuși puteai sa încerci să le spui ca era ok.