| Tonyjesus a întrebat:

Salut, am fost admis la Taxa la facultate, care este ordinea prioritatii la camin? Oare am sanse sa intru la camin si de la Taxa?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prioritate au bugetarii, iei ocupand primii locurile din camin care sunt deja rezervate pentru ei, apoi studenti vechi care sunt ani mai avansati si cunsoc deja caminul, adminsitratorul samd.
Daca mai raman locuri libere, atunci se pot inscrie si pufanii (cei care sunt anul 1 la facultate).

| Yurisa a răspuns:

Nu, baftă la căutat chirie

| adryang78 a răspuns:

Sincer, nu prea ai șanse. Cam toate facultățile prioritizează locurile de la buget și mai au rezervate locuri pentru cazuri sociale, olimpici etc. E știut că mai peste tot capacitatea căminelor este insuficientă, mai ales la facultățile căutate.