| gazaru a întrebat:

Salut.Am fost clasa a 10 a si am ramas corigent la fizica si as vrea si eu sa stiu cam cand se dau corigentele de obicei? Daca mi-ati spune si mie un site unde sa gasesc legile lui Kirchoff v-as fi recunoscator happy. Dau FUNDA

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In septembrie informeaza-te la scoala cand ai examenu

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le gasesti in manual

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut! In clasa a zecea la fizica se studiaza termodinamica, electricitate si magnetism. Ia manualul de clasa a zecea si caietele de notite, invata la rand toate lectiile la perfectie, lucreaza problemele din manual si dintr-o culegere, incepand de la cele foarte simple, in care aplici o singura formula, si terminand cu cele cu grad mediu sau chiar sporit de difciultate. Daca inveti, sigur vei reusi. Succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Planificarea la linkul :
http://isj.gj.edu.ro/wp-content/uploads/2014/06/corigente-2014.pdf

Toate cele bune.