| supremxxxoxo a întrebat:

Am fost repartizar la un liceu prost cu care se intra cu media 4 si eu am media de admitere 7, 83. Am pus licee bune din zona la care aveam media, iar acel liceu prost l-am pus ca a 10 varianta! Am zis ca unu acolo e mai bine,si daca nu-l puneam pe ala prost intram la le liceu vreau! Tot ziceam profesorii ca sa pui tot mai multe, si eu nu trebuia sa pun multe! De ce mama dracului profesorii spun sa pui multe optiunu!?

Răspuns Câştigător
| FPI a răspuns:

Nu se mai poate doar daca nu treci de o materie sau daca le picai pe toate, dar nu ii cazul la tine happy

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Profesorii te-au sfatuit bine.
Daca nu s-a comis vreo eraore la repartizarea computerizata, tu nu ai avut media necesara pentru a intra la primele 9 optiuni. Media o fi crescut, au fost mediii cu mult mai mari anul acesta fata de anii anteriori.
La noi in oras la un liceu unde toti credeau ca intra fara probleme, ultima medie fiind 6.90, acum ultima media a fost 7.98.
Depinde is de concurenta, asta este, capul sus! Daca vrei sa inveti inveti si la acel liceu, ce iesi in viata conteaza!

| supremxxxoxo explică (pentru ascovit):

Nu am mai gasit locuri libere, dara daca ma opresc de la scoala un an as putea ca la anul sa intru la ce liceu doresc, cum sa fac sa maresc media de admitere? Pot da din nou examenul national chiar daca nu repet clasa a 8a?

| FPI a răspuns:

Pai ai fost repartizat la a10a varianta pentru ca in cazul celor 9 variante nu ai intrat, probabil s-a intrat cu o medie mai mare de 7, 83, iar daca nu puneai acest liceu ca a 10a varianta si ramaneai cu 9 variante exprimate ramaneai nerepartizat. Dar nu-i capat de lume, te poti transfera dupa primul semestru, dar va trebuie sa dai un examen in care sa acoperi diferenta dintre mediihappy

| supremxxxoxo explică (pentru FPI):

Pot sa dau din nou examenul de evaluare nationala ca sa pot intra la un liceu mai bun? Siti dau funda!

| FPI a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Nu se mai poate doar daca nu treci de o materie sau daca le picai pe toate, dar nu ii cazul la tine happy