| sebastinnn a întrebat:

Salut,am intrat la un liceu bun din orasul meu, dar am nevoie de niste informatii. Am intrat pe profilul stiinte ale nat. deoarece media mea nu a fost buna de intrare la mate info, desi, am 8, 47, media ultimului intrat la mate info.Pe mine nu m-au bagat ceea ce nu mi se pare corect.As vrea sa ma transfer cat mai repede posibil la mate info dar nu cunosc procedura.De preferat, as dori inainte sa incep scoala.Cum se procedeaza cu modulele si ce este de facut pentru a ma transfera?

2 răspunsuri:
| Mihhhhhhhh a răspuns:

E posibil sa nu te poți transfera chiar din prima, poate din semestrul 2. Mergi la școala și vorbește cu directorul și vei afla toate informațiile

| dullcat a răspuns:

Media din 2022 a ultimului din clasa nu e limita.Numarul de elevi e limita. Daca o clasa are maxim 30 de elevi, e posibil ca ultimul a avut media 8, 50 sau mai mult si ti-a luat locul.Intr-un an e posibil sa existe multi elevi extrem de buni iar ultima medie sa fie 9.