| GabrielDenisGhidersa a întrebat:

Salut! Am luat 6.50 la examen, și vreau să intru la un liceu unde cea mai mică medie de admitere anul trecut a fost 5.80. Am șanse să intru?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de ce medii sunt anul asta!

| ioana748 a răspuns:

Da,sansele sunt mari.

| Modzilian a răspuns:

Anul asta subiectele au fost usoare. E posibil ca multi sa aiba medii mari iar cea mai mica medie sa fie 8, 90.
Dar tu poti incerca. Pui ca prima optiune.

| aizen0567 a răspuns:

Da ai, și pe lângă asta nu strică să pui și licee cu media un pic mai mare decât a ta la unele licee media de admitere poate scădea, eu de exemplu am luat 6, 66 și am intrat la un liceu cu media aproape la fel.

| Alexandra99Eveline a răspuns:

Da! Ai șanse, mediile de anul asta au mai scăzut în comparație cu cele de anul trecut

| dumidavid a răspuns:

Avand in vedere ca mediile de anul acesta ale elevilor sunt foarte mici ai foarte multe sansa sa intri