| Ted18 a întrebat:

Am nevoie de ajutor in gasirea unei facultati. Ma gandeam la biologie moleculara, specializarea genetica, dar cica se face chimie iar eu sunt anti talent la chimie, desi ador biologia. Dau funda pentru cel care vine cu cele mai multe informatii despre aceasta facultate sau ceva UMAN adica fara mate, chimie, fizica

4 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

No biology without chemistry.

| dani9354 a răspuns:

Pai in principiu biologia moleculara merge mana in mana cu chimia. Daca nu stii chimie nu ai nici o sansa, iar pentru un profil uman, incearca litere, geografie, limbi straine, istorie, si stiintele sociale( sociologie, pshihologie) in princioiu la aceste facultati se intra pe baza de dosar fara admitere! Parerea mea este ca sa cauti o facuta care te avantaseaza si pe viitor pentru ca majoritatea profilurilor si mai ales cele umane scot studenti care stau acasa cu diploma.Bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Problema e ca biologie fara chimie nu prea se poate, iar la facultate mai mult ca sigur vei aprofunda tocmai aceasta legatura intre cele doua. Ceva uman gasesti foarte multe, in functie de ce-ti doresti: jurnalism, litere, geografie, chimie, drept. Bafta!

| Roxana23_1514 a răspuns:

Buna! De ce nu incerci Dreptul? Si eu am terminat anul acesta clasa a 12-a si m-am inscris la drept. dupa multe ezitari, din cauza celor auzite de la altii.cum ar fi ''la drept ajungi ceva doar daca ai bani si pile''...Am stat de vorba cu mai multi studenti buni de la drept si m-au incurajat.Pana la urma Romania are nevoie de oameni destepti care termina dreptul nu de inculti pe banda rulanta care isi platesc locul. Daca nu esti atras de drept atunci alege jurnalismul sau publicitatea, mie astea mi se par la fel de interesante.Bafta!