| Sergiu1996 a întrebat:

Salut, am nevoie de o metoda de a spori viteza cu care citesc, ceva util, multumesc? Viteza si evident sa persiste si eficienta a ceea ce citesc.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prin exersare/ mult exercițiu. Pentru a înțelege (eventual, a reține), trebuie să acorzi atenție sporită textului, pentru a nu fi doar roboțel.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Exact cum ți-au spus domnișoarele mai joshappy. Sa ai liniște în cameră sau oriunde te-ai afla și să faci practică. Însă ce-i drept, în societatea de astăzi e tot mai greu să găsești un loc cu liniștehappy.

| KMaddieK a răspuns:

Rapiditatea cu care citeste ti-o dezvolti doar citind, iar eficinta, sa ai gandul doar la ceea ce citesti