| Mihai_Andrei_1974 a întrebat:

Salut.Am o întrebare, dacă am pe primul semestru 5 la matematică și pe al doilea îmi iese 4 nu se rotunjește media semestrială? După părerea mea da, vreau sa vă văd și părerile voastre.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media SEMESTRIALA se rotunjeste, cu cel mult 0, 50 puncte in favoarea elevului dar cea ANUALA nu se rotunjeste, asa ca vei avea media anuala 4, 50 si vei ramane corigent.

| AC4S4 a răspuns:

Nu e cu păreri când vine vorba de reguli. Media pe an nu se rotunjește.

| DaniTDCI a răspuns:

Cum sa se rotunjeasca media semestriala, tu chiar atat de incult poti fi? ia incearca sa iei semestrul asta media 4 sa vezi daca mai pupi trecerea clasei