| Sebi1017 a întrebat:

Salut, am o întrebare, dacă sunt pe profil tehnic ce fel de biologie va fi la bac.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Stiinte ale naturii are biologie B1 parca, mate-info B2, iar restul B3, curriculul difera in functie de orele de biologie și restul materiilor din programa.
La profil tehnic s-ar putea sa dai de B2/B3, care-i mai usoara decat cea B1, ca la matematica.
Pe de alta parte, biologia se mai imparte in vegetala si animala si anatomie, fiziologie, genetica si ecologie umana, deci alegi din cele 2 ramuri, caci le inveti pe amandoua.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cea vegetala.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Dar pe profil tehnic nu dai bac la biologie

| Jackpot2 a răspuns:

Vegetala și Animala