| ThePWNCookie a întrebat:

Am o intrebare referitoare cu facultatea. Am fost student in anul 1(trebuia luni sa trec anul 2), insa nu m-am prezentat la examene in timpul sesiunii din vara si din toamna. Asasar, nu am reusit sa obtin numarul de credite obligatorii promovarii anului. Trebuie sa ma duc sa imi retrag dosarul(nu am niciun act in original la el) sau pur si simplu pot sa nu ma mai prezint deloc la facultate? Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da un telefon la secretariatul facultatii si vezi ce trebuie sa faci ca sa-ti inchei legal situatia.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ai acte originale depuse, este suficient sa suni la secretariatul facultatii si sa-ti anunti retragerea definitiva.
Poti sa le rogi eventual sa-ti trimita actele prin posta, cu confirmare de primire, cand e posibil sa trebuiasca sa platesti cca. 10-15 lei costul expedierii.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa îți iei dosarul de acolo, poți sa nu te mai duci deloc, e alegerea ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai trecut anul inseamna ca esti repetent si trebuie sa te prezinti iar cursuri in anul I iar

daca vrei sa renunti e normal ca trebuie sa anunti secretariatul