| MarcelBoss200 a întrebat:

Am o nelamurire destul de mare...Deci,am ramas corigent pe vara in clasa a 8-a si nu am intrat in examen, dupa ce am trecut corigenta am intrat in unul din "liceele ramase". Acum sunt in clasa a 9-a si mai sunt 2 saptamani pana la sfarsitul primului semestru.Eu vreau sa ma transfer la alt liceu in vacanta inter-semestriala,dar am auzit ca nu pot da diferentele la clasele care s-au umplut dupa examen(fara corigenti),eu as vrea sa intru in una din acele clase(ma simt pregatit,m-am pregatit,am invatat, you name it.). Aveti vreun sfat sau niste informatii care m-au putea ajuta cu aceasta problema? Mi-ar fi foarte folositor. big grin

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te vei putea transfera doar in vacanta de vara si numai daca vei avea media de promovare a cl. a IX-a cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa in care vrei sa te transferi.
Daca schimbi profilul va trebui sa sustii si examene de diferente.