| beatrice049 a întrebat:

am participat la olimpiada la romana si as vrea sa stiu cate puncte trebuie sa ai pentu a te califica mai departe...(judetul este gorj)
Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| 1705adina a răspuns:

Stiu ca la olimpiada, de obicei totalul de puncte este de 100 de puncte la care, daca ai 80 de puncte te clasifici mai departe. Dar, la romana stiu ca sunt 120 de puncte total, dar daca ai 100 de puncte acumulate mergi mai departe... Uita-te pe subiecte si vezi ce scrie acolo, 120 puncte la punctaj sau 100... Succes! Funda?batting eyelashes

1 răspuns:
| Mardarica a răspuns:

In orice judet, la faza locala trebuie sa obtii minim 90 de puncte sa mergi la judeteana.