| ș53fan a întrebat:

Salut.
Am și eu o întrebare!
Am terminat liceul, acum vine întrebarea!
Cum fac acum, de exemplu mă duc la școală să iau diploma? Trebuie să trec pe la forțele de muncă?
Ce pași trebuie să urmez?

7 răspunsuri:
| ș53fan explică:

Vă mulțumesc mult tuturor pentru răspuns! Apreciez. daca aveți nevoie de ajutor puteți apela la mine în privat! am să fac tot ce pot sa va ajut

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Mergi la liceu la secretariat și îți iei diploma. Apoi dacă n ai luat bacul mergi la forțele de munca poate te înscrii la un curs gratuit și vei lua și șomaj.

| Docmiau a răspuns:

Iti culegi de la secretariat dosarul si adeverinta ce tine loc de originalul diplomei de BAC, pana la tiparirea ei in toamna.
La AJOFM mergi doar daca n-ai in plan facultate si vrei sa intri in evidenta somerilor. Ei tot iti vor propune locuri de munca

| ș53fan explică (pentru Docmiau):

Dar nu l-am luat bacul!

| PrisonBreak112 a răspuns:

Te duci la scoala iti iei diploma apoi daca vrei te duci la facultate sau intri pe piata de munca asta nu conteaza dar da te duci prima data la scoala, semnezi ceva si...iti iei diploma

| ș53fan explică (pentru PrisonBreak112):

Deci să înțeleg că...voi lua diplomă chiar dacă nu am luat bacul?

| PrisonBreak112 a răspuns (pentru ș53fan):

Da oricum iei diploma