| Sphant a întrebat:

Salut am si eu o întrebare. Dacă sunt maistru militar pe arma auto pot intra in FOS?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici toata informatia (pui mous-ul pe fiecare titlu si ti se deschide informatia completa):

https://safos.mapn.ro/pages/program-intrunit-de-calificare-in-domeniul-fos

Program de calificare operator FOS, specialitatea forțe speciale
CONDIȚII DE PARTICIPARE
voluntar
vârsta maximă 40 de ani
angajat al Ministerului Apărării Naționale (grad maxim: ofițeri – căpitan, maiștri militari/subofițeri – maistru militar clasa a II-a/plutonier major)
declarați "APT" la testările medicale speciale susținute la Institutul Național de Medicină Aeronautică și Spațială (INMAS) – București
declarați "ADMIS" la probele fizice conform ordinului ministrului apărării naționale nr. M-99 din 13.05. 2021, ordin pentru aprobarea regulamentului educației fizice militare, Anexa nr. 2 pct. 1
apt să desfășoare ativități cu grad ridicat și foarte ridicat de risc, efort fizic și psihic.

https://safos.mapn.ro/pages/program-intrunit-de-calificare-in-domeniul-fos

| ClaRa91 a răspuns:

Intreaba aici:

Adresă:B–dul. 1 Mai, nr. 19, Constanţa, cod postal 900123 (vezi pe hartă)

Telefon: 0241586600, 0241584312

Fax: 0241586952

Email: centruldescafandri@navy.ro

Program de lucru: 07:30-15:30

Persoană de contact:

– Informare și relații publice: Daniel STOENCIU, telefon 0241586600 int. 177

– Cursuri de formare profesională scafandri: telefon 0241586600 int. 180

– Autorizare unități care execută activități subacvatice: telefon 0241586600 int. 198

Program de audienţă: luni 14.00 – 15.00